آموزش هوک در وردپرس

آموزش هوک در وردپرس

تعریف هوک و نحوه کار با هوک در وردپرس

همان طور که میدانیم وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا پیشرفته است که در آن توابع از پیش تعریف شده ای وجود دارد. بعلاوه در این سیستم مدیریت محتوا نیز موجود است اما مشکل وب مستر ها همیشه این بوده که در صورت نیاز چگونه میتوان آنها را تغییر داد، ما به شما اموزش میدهیم که بسته به نیاز خود چگونه در آنها تغییر ایجاد کنید. یکی از مشکلات بزرگ مدیران سایت های وردپرسی این است که بعد از هر آپدیت، افزونه و قالب وردپرس تمام کد هایی که اضافه گردیده است حذف شده و به حالت اول بر میگردد اما با استفاده از این آموزش به راحتی میتوانید این مشکل را حل کنید . امروز در مستر فایل با شما هستیم تا به تعریف هوک وردپرس و نحوه استفاده از آن بپردازیم تا براحتی بتوانید آنچه را که به برنامه نویس سایت خود میدادید، خودتان انجام دهید . همچنین افرادی که علاقه به ساخت قالب وردپرس و افزونه نویسی وردپرس دارند نیز باید از نقش هوک ها در وردپرس مطلع باشند .

آموزش هوک وردپرس

تعریف هوک وردپرس و نحوه کار با hook قلاب ها

هوک ها در وردپرس فانکشن هایی هستند که میتوانند با یک عمل ( اکشن ) و یا یک فیلتر در وردپرس اضافه شوند . هوک در وردپرس همان قلاب است که به دو دسته اکشن ( Action ) و فیلتر ( Filter ) تقسیم میشود . یکی از کاربرد های اصلی هوک ها در وردپرس این است که زمانیکه شما قالب و افزونه وردپرس خود را آپدیت کردید دیگر در این مورد که کد هایی که به آنها بنا به نیاز های خود اضافه کرده بودید پاک شوند،نگرانی نخواهید داشت. شما به راحتی میتوانید با استفاده از هوک وردپرس همه کد هایی که در آنها تغییر ایجاد کرده بودید را به کد های اصلی قلاب کنید و این تغییرات دیگر برای همیشه باقی خواهند ماند و دیگر نیازی به هزینه اضافی نخواهد بود . قلاب ها در وردپرس دارای توانایی عالی برای ارائه قابلیت توسعه هستند و این دلیل آن است که شما می توانید از قلاب یا هوک وردپرس هر زمان که بخواهید سفارشی سازی کنید .

آموزش هوک وردپرس

 

نحوه استفاده از هوک وردپرس

در این بخش به شما آموزش میدهیم که از دو دسته اکشن ( Action ) و فیلتر ( Filter ) در هوک وردپرس چگونه استفاده کنید .

نحوه استفاده از اکشن وردپرس :

در سطح ابتدایی تر  اکشن ها به شما این اجازه رو میدهند که شما توابع سفارشی خود را اجرا کنید ، این امکانات خیلی از چیز ها میتواند باشد به طور مثال انتشار یک پست یا اضافه کردن دستور العمل ها فرم ورود ، آپدیت کردن قالب و افزونه ها بدون از بین رفتن تغییرات قبلی و … برای انجام این کار برنامه نویسان از توابع اکشن ها کمک میگیرند در زیر نمونه ای از این توابع را برای شما به نمایش گذاشته ایم

نحوه استفاده از فیلتر در وردپرس :

فیلتر ها، فرض کنید بخواهید قبل از این که پست های شما به نمایش گذاشته شود در پایان همه این پست ها مطلبی بیافزائید، یعنی این که قبل از انجام عملی در وردپرس، تغییرات ایجاد شوند. در این جا باید از فیلتر ها استفاده کنید. برای این کار فیلتر، تابع از پیش تعریف the_content معرفی کرده است که می توانید در زیر آن را مشاهده کنید.بر خلاف اکشن قلاب یا هوک ، قلاب فیلتر تغییر داده می شود و داده ها را مدیریت می کند قبل از اینکه به صفحه مرورگر ارسال شود یا از مرورگر به پایگاه داده ذخیره می شود.
add_filter(‘the_content’,’my_the_content_filter’);
functionmy_the_content_filter($content){
$content.’در کانال تلگرام ما عضو شوید.’;
امروز در مستر فایل به تعریف هوک وردپرس و نحوه استفاده از آن پرداختیم. همان طور که ملاحظه کردید هم فیلتر و هم اکشن توابع از پیش تعریف شده ای دارند که شما قادر هستید آن ها را به توابع اصلی وردپرس قلاب کنید. همینطور توسعه دهندگان برای این که بتوانند قالب ها و افزونه های وردپرس خود را ارائه دهند می توانند از هوک ها کمک بگیرند.

کلام پایانی در مورد هوک وردپرس

امروز برای شما در مورد آموزش هوک در وردپرس و نحوه کار آن توضیح دادم اما این آخر ماجرا نبود و در روز های بعد باز هم همراه ما باشید تا آموزش های افزونه نویسی وردپرس  را به شما دهیم .

دیدگاه ها :

ارسال دیدگاه ها :