آموزش افزونه سئو وردپرس | آموزش تصویری یواست سئو | Yoast Seo

آموزش افزونه سئو وردپرس | آموزش تصویری یواست سئو | Yoast Seo

آموزش افزونه سئو وردپرس

آموزش افزونه سئو وردپرس

سلام امروز خدمت شما دوستان هستیم با آموزش افزونه سئو وردپرس یواست سئو آموزش بصورت تصویری و ویدئویی خواهد بود

افزونه سئو یواست یکی از ویژگی هایی که دارد سایت شما را مانند یک سئو کار حرفه ای توانایی سئو کردن را داشته ولی تنظیمات افزونه سئو یواست را برخی از دوستان به درستی انجام نمی دهند و نتایج عکس را دریافت خواهند کرد، از این رو تصمیم گرفتیم تا دوره آموزش رایگان افزونه سئو وردپرس یواست سئو را برای شما عزیزان آماده کنیم، همان طور که می دانید سئو وردپرس یکی از مهمترین قسمت هایی است که یک وب مستر آن را باید فراگیرد، سئو وردپرس دارای بخش های زیادی است که کمی یادگیری آن سخت بوده ما تصمیم گرتیم در قسمت آموزش وردپرس برای شما آموزش سئو وردپرس به وسیله افزونه سئو یواست سئو Yoast Seo را دهیم پس با ما تا انتهای این آموزش همراه باشید.

سئو وردپرس به کمک افزونه سئو یواست Yoast Seo :

اگر دنبال یک افزونه سئو وردپرس می گردید بی شک افزونه سئو Yoast بهترین افزونه در این بین بوده، قابلیت هایی که این افزونه دارد از هر لحاظ شما را بی نیاز میکند دیگر به خرج های اضافی اما نصب این افزونه سئو به تنهایی کافی نبوده، بعد از نصب شما باید افزونه را پیکربندی کرده و سپس مطالب خود را با استفاده از پیشنهاد هایی که افزونه سئو یواست به شما داده آن مطلب را بهینه سازی کرده برای موتور های جستجو اما تمام این موارد نیاز به آموزش دارد که ما برای شما این آموزش ها را به رایگان ارائه می دهیم.

امکانات افزونه Yoast Seo

 • ساخت اتوماتیک و استاندار سایت مپ
 • مدیریت سایت مپ
 • توابع قدرتمند
 • پشتیبانی قدرتمند
 • آپدیت های مداوم همراه با پشتیبانی از جدیدترین الگوریتم ها
 • ویرایش و ایجاد متا تگ ها
 • مدیریت لینک های شما
 • مدیریت لینک های تکراری شما
 • بهبود RSS وب سایت شما
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • مدیریت فایل های robots.txt و .htaccess
 •  و ده ها قابلیت کلیدی دیگر

 

دانلود و نصب افزونه سئو Yoast Seo :

برای شروع و راه اندازی افزونه ابتدا وارد پنل مدیریت سایت خود شده و در قسمت افزونه ها زیر دسته افزودن را انتخاب کنین در قسمت باز شده کلمه ” Yoast Seo “را سرچ کرده و افزونه را به صورت رایگان نصب کنید همان طور که اشاره کردیم این افزونه به صورت رایگان منتشر شده است اما در نسخه رایگان امکانات آن محدود تر نسبت به نسخه اصلی است. پس از نصب افزونه در منو سمت راست پنل مدیریت خود مشاهده خواهید کرد گزینه ای به نام سئو اضافه شده است

آموزش افزونه سئو وردپرس

 

نکته: پس نصب افزونه صفحه پیکربندی سریع برای شما باز می شود که بهتر است گزینه پیکربندی گام به گام را انتخاب نمایید و به صورت گام به گام مراحل آن را طی نمایید.

منو افزونه سئو وردپرس شامل ۷ زیرمجموعه است که در پایین به آن ها اشاره کرده ایم.

افزونه سئو وردپرس

 1.  عمومی: شامل بخش های تنظیمات عمومی و مشاهده اطلاعیه ها است.
 2. ظاهر جستجو: شامل تنظیمات نحوه نمایش است.
 3. میز فرمان جستجو: بخشی برای وارد کردن کد تاییدیه ابزار وب مستر گوگل است.
 4. اجتماعی: قسمت وارد کردن آدرس های شبکه اجتماعی وب سایت شما است.
 5. ابزار ها: شامل ابزار هایی برای درون ریزی و برون بری اطلاعات افزونه سئو وردپرس و تنظیمات فایل های اصلی است.
 6. نسخه پولی: برای مشاهده امکانات نسخه پرمیوم این افزونه است.
 7. بازگشتی ها: در این بخش شما لینک های خود را براحتی می توانید مدیریت کنین

قسمت اول: عمومی

آموزش را از قسمت عمومی شروع می کنیم. این بخش شامل سه سربرگ است.

 • پیشخوان
 • امکانات
 • ابزار های وب مستر

پیشخوان

از طریق قسمت اول به نام پیشخوان شما کلیه اطلاعات و اعلان های مربوط به افزونه را مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه سئو وردپرس

امکانات

با مراجعه به قسمت امکانات می توانید کنترل کلیه بخش ها را بدست گرفته و آن ها را فعال یا غیر فعال نمایید. در این قسمت شما امکان فعال سازی تجزیه و تحلیل خوانایی مطالب، نقشه های XML سایت، نوار منوی مدیریت و … وجود دارد. با توجه به نیاز خود بخش های مورد نظر را فعال و غیر فعال نمایید، بطور پیشفرض تمامی قسمت ها بصورت فعال هستند.

آموزش افزونه سئو وردپرس Yoast Seo

ابزار های وبمستر

قسمت ابزار های وبمستر شامل سه فیلد ( بخش ) بوده که هر کدام به ترتیب مربوط به موتور های جستجو بینگ، گوگل، یادنکس بوده که شما باید کد تایید خود را در فیلد مربوطه خود قرار دهید، برای دریافت کد در پایین هر فیلد لینک دریافت کد وجود دارد.

آموزش افزونه سئو وردپرس

قسمت دوم: ظاهر جستجو

با کلیک بر روی این قسمت به صفحه ای مشابه به تصویر زیر هدایت می شوید. این قسمت شامل تنظیمات نسبتا مهمی است که باید به دقت آنها را پیکربندی نمایید. ابتدا قسمت عمومی را بررسی میکنیم.

عمومی

این سربرگ برای پیکربندی تنظیمات کلی افزونه است که هنگام جستجو بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. توجه داشته باشید این تنظیمات بسیار مهم است.

آموزش افزونه سئو وردپرس

جداکننده عنوان: در انتهای عنوان سئوی مطالب نام وبسایت درج می شود در این بخش می توانید مشخص کنید که مابین عنوان و نام وب سایت شما چه کراکتری قرار گیرد به عنوان جداکننده که بصورت پیشفرض کاراکتر خط تیره قرار دارد و بنظر بهترین کاراکتر از دیدگاه موتور های جستجو است.

صفحه خانه: در این قسمت می توانید برای برای صفحه اصلی خود عنوان و توشیحات مورد راجب وبسایت خودتان را درج کنید.

گراف دانش یا Knowledge Graph: ازمنو کشویی این قسمت می توانید انتخاب کنید که صاحب وبسایت یک شخص حقیقی است یا حقوقی. در صورت که وبسایت شخصی است آن را شخصی انتخاب نمایید و در فیلد بعدی نام خود را وارد کنید. در صورتی که وبسایت متعلق به سازمان یا شرکت است گزینه شرکت را انتخاب نماییدو در فیلد بعدی نام شرکت را وارد کرده و تصویر یا نماد شرکت خود را بارگذاری کنید.

انواع محتوا یا Content Types

در این سربرگ تنظیمات مرتبط با فعال سازی درج تاریخ مطالب در نتایج موتور های جستجو، فعال سازی نمایش بخش توضیحات متا برای برگه ها و نوشته ها، فعال کردن نمایش نوشته و برگه ها در موتور های جستجو است.

آموزش افزونه سئو yoast

بقیه بخش های رسانه ها، طبقه بندی و بایگانی ها نیز به همین صورت اجازه فعال و غیر فعال سازی را برای شما می دهند.

قسمت سوم: میز فرمان جستجو

پس از کامل کردن دو قسمت اول نوبت به قسمت شوم رسیده است در این قسمت شما می توانید افزونه یواست سئو را به کنسول گوگل خود متصل کنید تا کنترل و نظارت بیشتری بر روی وب سایت خود داشته باشید. برای تنظیم این قسمت مانند توضیحات عکس عمل کنید.

تنظیمات افزونه سئو یواست

پس از آن که بر روی دریافت کد تصدیق کلیک نمودید صفحه ای جدید برای شما باز می شود که ابتدا باید ایمیل ( جیمیل ) مورد نظر خود را که در آن کنسول وب مستر گوگل خود را ثبت نموده اید را وارد کنید، سپس به شما کد داده شده را در فیلد مربوطه که در عکس نشان کرده ایم ( محل قرار دادن کد ) کد را وارد کرده و کلید تصدیق رو بزنید.

خب تبریک میگم شما افزونه سئو یواست را توانستید به کنسول گوگل خود نیز متصل کنید.

قسمت چهارم: اجتماعی

این بخش یکی دیگر از بخش های مهم افزونه سئو Yoast بوده، در این قسمت شما می توانید تمامی شبکه های اجتماعی وب سایت خود را برای برقراری آنها با وردپرس اقدام کنید.

تنظیمات افزونه سئو yoast

قسمت پنجم: ابزار ها

این بخش شامل سه بخش اصلی بوده که به شرح زیر است.

درون ریزی و برون بری اطلاعات: در این بخش شما می توانید تنظیمات که از قبل برای افزونه سئو یواست داشته اید یا دیگر افزونه های سئو وردپرس مانند All-in-one-seo یا دیگر افزونه های مرتبط داشته اید با چند کلیک وارد کنید و یا تنظیمات فعلی وب سایت خود را برون بری کرده و در جایی دیگر از آن استفاده کنید.

ویرایشگر فایل: با انتخاب این بخش می توانید محتوای فایل robots.txt را مشاهد و در صورت نیاز آن را ویرایش کنید. همچنین در پایین این قسمت امکان مشاهده فایل حساس و مهم htaccess. را نیز داشته و می توانید آن را بسته به نیاز خود ویرایش نمایید.

ویرایشگر گروهی: در این قسمت شما می توانید به سرعت تمام عنوان ها، توضیحات نوشته ها و صفحه هایتان را بدون هیچ دردسری تغییر دهید.

آموزش افزونه سئو Yoast Seo

قسمت شیشم: نسخه پولی

در این قسمت امکانات افزونه سئو یواست نسخه پولی را می توانید مشاهده کنید، همچنین ارائه نسخه های دیگر این افزونه بصورت پیشنهادی برای شما نشان می دهد به طور مثال سئو لوکال یواست و یا سئو ویدئو یواست را برای شما پیشنهاد میکند.

قسمت هفتم: بازگشتی ها

در این قسمت شما مدیریت کامل بر روی لینک های خود دارید و بطور مثال می توانید لینک های خود را در اینجا به شیوه درست ریدایرکت کرده و قابلیت های دیگر که در عکس برای شما نشان داده ایم.

آموزش تنظیمات افزونه سئو یواست

در قسمت نشانی قدیم لینک قدیمی مورد نظر خود را باید وارد کنید.

این آموزش بصورت دائمی برای شما بصورت رایگان آپدیت خواهد شد لطفا ما را دنبال کنید در صورت آپدیت شدن افزونه سئو یواست به نسخه های بعدی، توضیحات گزینه های اضافه شده جدید را برای شما ارائه خواهیم نمود.

 

 

دیدگاه ها :

ارسال دیدگاه ها :