آموزش ساخت نوار اعلان برای وردپرس

آموزش ساخت نوار اعلان برای وردپرس

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

سلام دوستان امروز در این مقاله آموزش وردپرس قصد داریم برای شما آموزش ساخت نوار اعلان سفارشی را در وردپرس آموزش دهیم، ساخت نوار اعلان وردپرس قطعا برای وب سایت شما بسیار مفید و پربازده خواهد بود.

مزیت استفاده از نوار اعلان در وردپرس بسیار زیاد است اگر شما یه وب سایت دارید که قصد منتشر کردن خبری خاص برای کاربران خود هستید حتما باید از این قابلیت استفاده کنین و یا اگر فروشگاهی دارید و قصد دارید کد های تخفیف خود را برای بازدید کنندگان نشان دهید حتما باید از نوار اعلان وردپرس استفاده نمایید

اما چگونه نوار اعلان وردپرس را بسازیم؟ این سوالی است که شما را به این صفحه کشانده است، شما دو راه حل در پیش دارید ( استفاده از افزونه و کد نویسی )

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

روش اول : استفاده از افزونه

شما برای ارسال وب نوتیفیوکیشن می توانید از افزونه های مختلفی استفاده نمایید ما برای شما افزونه WP Notification Bars انتخاب نموده ایم این افزونه پس از معرفی خود در مخزن وردپرس بالای ده هزار بار دانلود شده است و امتیازی که از کاربران دریافت کرده است از پنج – پنج را دریافت نموده است. ابتدا در پنل وردپرس خود به بخش افزونه ها رفته و در قسمت جستجو نام افزونه WP Notification Bars را نوشته و منتظر بمانید تا در مخزن وردپرس برای شما این افزونه نمایش داده شود.

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

پس از نصب و فعال سازی افزونه در منو کناری پنل وردپرس خود بدنبال متن نوار اطلاع رسانی باشید.

نحوه ساخت اعلان وردپرس

سپس نشانگر موس خود را بر روی آن نگه داشته و بر روی متن افزودن جدید کلیک نمایید .

نحوه ساخت اعلان وردپرس
بعد از اینکه دکمه افزودن جدید را زدید صفحه جدید برای شما باز می شود که در پایین عکس آن را مشاهده می کنین.

توجه: در هر بخش پس از اعمال تغییرات بر روی گزینه پیش نمایش نوار کلیک کنید تغییراتی که در نوار اعلان وردپرس خود اعمال نموده اید را می توانید مشاهده کنید.

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

بخش عمومی :

 • دکمه پنهان کردن / بستن : این جایگاه به این معنی است که شما به کاربران اجازه دهید که پس دیدن وب نوتیفیکیشن شما اجازه بستن آن را داشته باشند.
 • دکمه عرض محتوا : در این قسمت شما می توانید عرض محتوایی که در کادر اعلان وردپرس خود نوشته اید را تنظیم کنید.
 • موقعیت CSS نوار اطلاع رسانی : در این بخش شما با دو گزینه روبرو هستید گزینه اول :ثابت اگر این گزینه رو انتخاب کنید به کاربران این اجازه را می دهید که با اسکرول کردن صفحه به پایین نوار اعلان شما هم به پایین آماده گزینه دوم : مطلق اگر این گزینه را انتخاب کنید کاربران زمانی که اسکرول می کنند و پایین صفحه می آیند دیگر نوار اعلان شما قابل مشاهده برای کاربران نخواهد بود.

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

بخش محتوا :

 • دکمه سبک پیوند : در این دکمه شما با دو گزینه روبرو خواهید شد با عناوین: پیوند و دکمه، ابتدا پیوند را توضیح می دهیم اگر گزینه پیوند را انتخاب نمایید نوشته شما فقط با یک رنگ خاص و لینک دار منتشر می شود ولی اگر کزینه دکمه را منتشر کنید نوشته شما همراه با یک دکمه لینک دار منتشر می شود که کمی زیبا تر می شود.
 • دکمه متن : در این جایگاه شما متن خود را خواهید نوشت این متن در نوار اعلان وردپرس شما برای کاربران قابل رویت خواهد بود.
 • دکمه متن پیوند/دکمه : در این جایگاه متن دکمه یا پیوند خود را برای کاربران خود منتشر می کنید.
 • آدرس پیوند/دکمه : در این بخش نیز لینک خود را وارد خواهید نمود تا کاربران روی آن کلیک نموده و بخش مربوطه شما هدایت شوند.

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

بخش سبک :

 • دکمه رنگ پس زمینه: در این جایگاه شما می توانید رنگ نوار اعلان وردپرس خود را تنظیم نمایید.
 • دکمه رنگ متن: در این جایگاه نیز شما رنگ متن خود را می توانید تنظیم نمایید.
 • دکمه رنگ پیوند/دکمه: در این بخش نیز شما می توانید رنگ متن لینک دار خود و یا رنگ دکمه لینک دار خود را مشخص نمایید.
 • دکمه اندازه فونت: در این جایگاه نیز سایز نوشتهخود در نوار اعلان خود را می توانید تنظیم نمایید.

آموزش ساخت نوار اعلان سفارشی وردپرس

بخش شرایط :

ابتدا توضیحی راجب این بخش به شما دهیم که می توانید نوار اعلان وردپرس خود را سفارشی کنید با استفاده از امکاناتی که در این بخش برای کاربران وجود دارد شما می توانید شرایطی را فراهم سازید تا نوار اعلان وب نوتیفیکیشن شما در صفحات خاص یا برای ورودی هایی که از موتور های جستجو به سایت شما منتقل شده اند نمایش داده شود.

 • دکمه در مکان های خاص: در این جایگاه شما با ۳ گزینه روبرو خواهید شد که می توانید تنظیم کنید نوار اعلان شما در کدام مناطق از وب سایت شما به نمایش گذاشته شود.
 • دکمه نه در مکان های خاص: در این جایگاه نیز همانند گزینه بالا شما می توانید نوار اعلان خود را در برخی از جایگاه در وب سایت خود محدود نمایید.
 • دکمه از گوگل: در این بخش شما می توانید تنظیم کنید که نوار اعلان شما برای کاربرانی که از طریق موتور جستجوگر گوگل به سایت شما آمده اند فقط قابل مشاهده باشد.
 • دکمه نه از گوگل: در این بخش نیز شما مانند گزینه بالایی می توانید محدود سازی کنید و برای کسانی که از طریق این موتور جستجوگر به سایت شما آمده اند قابل مشاهده نباشد.
 • دکمه از فیسبوک: در این قسمت نیز شما توانایی این را خواهید داشت که کاربرانی که از طریق فیسبوک به سایت شما آمده اند توانایی مشاهده نوار اعلان شما را داشته باشند.
 • دکمه نه از فیسبوک: در این بخش هم همانند گزینه های قبلی شما می توانید محدودسازی نمایید و کاربرانی که از طریق این وب سایت به سایت شما آمده اند توانایی مشاهده اعلان شما را نداشته باشند.

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

در پایان پس از تنظیماتی که بر رو نوار اعلان خود اعمال نمودید بر روی دکمه انتشار کلیک نمایید پس از آن نوار اعلان شما در وب سایت شما قابل رویت می باشد.

نمونه ای از این نوار اعلان را در پایین مشاهده نمایید.

آموزش ساخت نوار اعلان وردپرس

امیدواریم که این آموزش از سری آموزش های وردپرس مورد توجه شما بزرگواران قرار گرفته باشه و توانسته باشیم گوشه ای از مشکلات شما را حل نموده باشیم، در رابطه با این آموزش هر گونه سوال و نظری داشته باشید در پایین همین مطلب در بخش نظرات، سوال خود را مطرح نمایید و در کمتر از یک ساعت کاری پاسخ خود را دریافت نمایید با تشکر مدیریت وبسایت آموزش وردپرس مستر فایل

دیدگاه ها :

 1. علیرضا گفت:

  مرسی . یاری کننده بود

ارسال دیدگاه ها :